August Bank Holiday Cricket Fixtures

Saturday, August 27

Beechwood SAAB ECB Premier League

Alvaston & Boulton v Rolls Royce Leisure

Dunstall v Lullington Park

Ilkeston Rutland v Alfreton

Quarndon v Ockbrook & Borrowash

Sandiacre Town v Chesterfield

Ticknall v Spondon

Derbyshire County Cricket League

Abbey Glass Division 1

Clay Cross v Sawley & LE Park

Clifton v Swarkestone

Eckington v Marehay

Elvaston v Denby

Matlock v Staveley Welfare

Rolleston v Stainsby Hall

Burton Glass Division 2

Ambergate v South Wingfield

Aston-on-Trent v Sandiacre Town

Cutthorpe v Belper Meadows

Denby v Derby Congs

Shipley Hall v Duffield

Tutbury v Nutbrook

‘the follow on’ Division 3

Alrewas v Wirksworth & Middleton

Langley Mill Utd v Mickleover

Lullington Park v Holmewood

Ockbrook & Borrowash v Trentside

Spondon v Pilsley

Walton-on-Trent v Brailsford

Croots Farm Shop Division 4N

Alfreton v Ilkeston Rutland

Chesterfield v Heanor Town

Darley Dale v West Hallam WR

Marehay v Breadsall

Morton Colliery v Allestree

Riddings v Clowne Town

Viceroy Restaurant Division 4S

Barton v Little Eaton

Darley Abbey v Elvaston

Etwall v Dunstall

Hilton v Quarndon

Sawley & LE Park v Alvaston & Boulton

Swarkestone v Ticknall

Geoff Cox Cars Division 5N

Ashover v Denby

Belper Meadows v Belper Amateurs

Clowne Town v Matlock

Duffield v Swanwick Hall

Selston Town v Clay Cross

South Wingfield v Ambergate

Derbyshire Cricket Society Division 5S

Brailsford v Rolleston

Burton v Lullington Park

Derby Congs v Alrewas

Melbourne Town v Clifton

Rolls Royce Leisure v Aston-on-Trent

Winshill v Littleover Centurions

CN Wright (Codnor) Butchers Division 6N

Alfreton v Eckington

Breadsall v Cutthorpe

Chesterfield v Sandiacre Town

Codnor v Langley Mill Utd

Stainsby Hall v Shipley Hall

Staveley Welfare v Cromford Meadows

Engments Division 6S

Castle Donington Town v Uttoxeter

Mickleover v Barton

Nutbrook v Tutbury

Ockbrook & Borrowash v Elvaston

Stanton Elks v Rosehill Meths

Trentside v Spondon

MG Financial Services Division 7N

Allestree v Marehay

Belper Amateurs v Butterley Utd

Heanor Town v Belper Meadows

Mugginton v Ashover

West Hallam WR v Darley Dale

Whitmoor RC v Sawley & LE Park

Brookside Press Division 7S

Abbots Bromley v Darley Abbey

Ashby Town v Walton-on-Trent

Hartshorne v Ashbourne

Littleover Centurions v Hilton

Rolleston v Etwall

Ticknall v Quarndon

Marston’s Pedigree Division 8N

Clay Cross v Morton Colliery

Holmewood v Kirk Langley

Pilsley v Riddings

Sawley & LE Park v Wingerworth S

Swanwick Hall v Ilkeston Rutland

Wirksworth & Middleton v Ockbrook & Borrowash

Pope Machinery Division 8S

Brailsford v Yoxall

Draycott & Hanbury v Kings Bromley

Lullington Park v Dunstall

Packington v Alvaston & Boulton

Quarndon v Winshill

Spondon v Marstons

Graham Hitchcock Elec. Contractors Division 9N

Ambergate v Codnor

Calow v Duffield

Denby v Clowne Town

Little Eaton v Cutthorpe

Matlock v Awsworth

Nutbrook v West Hallam WR

Eaton’s Jewellers Division 9S

Alrewas v Burton

Alvaston & Boulton v Hartshorne

Rosehill Meths v Stanton Elks

Swarkestone v Melbourne Town

Trentside v Ticknall

Uttoxeter v Derby Congs

Marston’s Pedigree Division 10N

Butterley Utd v Alfreton

Cromford Meadows v Breadsall

Darley Abbey v Ashover

Kirk Langley v Eckington

Mickleover v Brailsford

Marston’s Pedigree Division 10S

Ashbourne v Clifton

Dunstall v Barton

Elvaston v Rolleston

Tutbury v Hilton

Walton-on-Trent v Trentside

Yoxall v Castle Donington

Sunday, August 28

Bayley Cup Final

Allestree 1sts v Heanor Town 1sts

(at Eckington CC, 1pm)

Eaton’s Jewellers Division 9S

Alvaston & Boulton v Swarkestone

Derby Congs v Burton

Monday August 29 2011

Marston’s Smooth Trophy Final

Swarkestone v Matlock

(at Denby CC, 12.30pm)