Derbyshire County Cricket League fixtures for August 4/5

Abbey Glass Division 1

Alfreton v Elvaston

Duffield v Ilkeston Rutland

Eckington v Clifton

Marehay v Staveley Welfare

Matlock v Cutthorpe

Stainsby Hall v Sawley & LE Park

‘the follow on’ Division 2

Ambergate v Langley Mill Utd

Aston-on-Trent v Belper Meadows

Denby v Clay Cross

Ockbrook & Borrowash v Nutbrook

Shipley Hall v Rolleston

Tutbury v Sandiacre Town

Burton Glass Division 3

Alrewas v Hilton

Derby Congs v Marehay

Holmewood v Alvaston & Boulton

South Wingfield v Brailsford

Trentside v Spondon

Walton-on-Trent v Wirksworth & Middleton

Croots Farm Shop Division 4N

Chesterfield v Swanwick Hall

Clowne Town v Heanor Town

Darley Dale v Ambergate

Ilkeston Rutland v Pilsley

Morton Colliery v Breadsall

Riddings v West Hallam WR

Viceroy Restaurant Division 4S

Barton v Lullington Park

Darley Abbey v Quarndon

Elvaston v Winshill

Etwall v Dunstall

Swarkestone v Burton

Ticknall v Mickleover

CN Wright (Codnor) Butchers Division 5N

Ashover v Belper Amateurs

Belper Meadows v South Wingfield

Codnor v Matlock

Langley Mill Utd v Alfreton

Sandiacre Town v Denby

Selston Town v Duffield

Derbyshire Cricket Society Division 5S

Allestree v Aston-on-Trent

Clifton v Littleover Centurions

Lullington Park v Alrewas

Rolleston v Trentside

Rolls Royce Leisure v Melbourne Town

Sawley & LE Park v Tutbury

Geoff Cox Cars Division 6N

Breadsall v Shipley Hall

Chesterfield v Ashover

Clay Cross v Eckington

Nutbrook v Clowne Town

Staveley Welfare v Cromford Meadows

West Hallam WR v Stainsby Hall

Engments Division 6S

Brailsford v Rosehill Meths

Littleover Centurions v Castle Donington

Mickleover v Stanton Elks

Ockbrook & Borrowash v Abbots Bromley

Spondon v Uttoxeter

Wootton v Derby Congs

JSF Stainless Ltd Division 7N

Belper Amateurs v Alfreton

Butterley Utd v Darley Dale

Cutthorpe v Sawley & LE Park

Heanor Town v Kirk Langley

Mugginton v Marehay

Wirksworth & v Wingerworth S

Brookside Press Division 7S

Elvaston v Quarndon

Hilton v Barton

Rolleston v Yoxall

Ticknall v Walton-on-Trent

Winshill v Hartshorne

Eaton’s Jewellers Division 8N

Belper Meadows v Holmewood

Calow v Allestree

Denby v Morton Colliery

Pilsley v Little Eaton

Sawley & LE Park v Riddings

Swanwick Hall v Ockbrook & Borrowash

Pope Machinery Division 8S

Kings Bromley v Draycott & Hanbury

Melbourne Town v Etwall

Packington v Ashbourne

Quarndon v Dunstall

Trentside v Spondon

Washlands v Alvaston & Boulton

John Wallis (Consultancy) Division 9N

Awsworth v Ilkeston Rutland

Clay Cross v Codnor

Mickleover v Matlock

Nutbrook v Duffield

West Hallam WR v Wirksworth & Middleton

Marston’s Pedigree Division 9S

Alvaston & Boulton v Lullington Park

Brailsford v Swarkestone

Burton v Trentside

Hartshorne v Alrewas

Rosehill Meths v Derby Congs

Uttoxeter v Tutbury

Marston’s Pedigree Division 10N

Ashover v Butterley Utd

Breadsall v Cutthorpe

Cromford Meadows v Brailsford

Kirk Langley v Selston Town

Stanton Elks v Darley Abbey

Marston’s Pedigree Division 10S

Ashbourne v Ticknall

Castle Donington Town v Washlands

Dunstall v Wootton

Hilton v Clifton

Melbourne Town v Elvaston

Yoxall v Rolleston

Fixtures for Sunday, July 29

Harry Lund Cup Final

Trentside 3’s v Riddings 2’s (at Clifton CC, 1pm)

Viceroy Restaurant Division 4S

Mickleover v Swarkestone

CN Wright (Codnor) Butchers Division 5N

Codnor v Denby

Engments Division 6S

Stanton Elks v Brailsford

JSF Stainless Ltd Division 7N

Heanor Town v Sawley & LE Park

Marehay v Wingerworth S

John Wallis (Consultancy) Division 9N

Matlock v Ambergate

Marston’s Pedigree Division 10N

Darley Abbey v Butterley Utd