Derbyshire County Cricket League fixtures for the weekend of August 25/26/27

Fixtures for Saturday, August 25

Abbey Glass Division 1

Alfreton v Sawley & LE Park

Cutthorpe v Duffield

Elvaston v Eckington

Ilkeston Rutland v Clifton

Matlock v Marehay

Staveley Welfare v Stainsby Hall

‘the follow on’ Division 2

Ambergate v Sandiacre Town

Belper Meadows v Tutbury

Langley Mill Utd v Denby

Nutbrook v Clay Cross

Rolleston v Ockbrook & Borrowash

Shipley Hall v Aston-on-Trent

Burton Glass Division 3

Alrewas v Wirksworth & Middleton

Brailsford v Walton-on-Trent

Hilton v Holmewood

Marehay v Alvaston & Boulton

Spondon v Derby Congs

Trentside v South Wingfield

Croots Farm Shop Division 4N

Breadsall v Clowne Town

Chesterfield v West Hallam WR

Heanor Town v Ambergate

Morton Colliery v Ilkeston Rutland

Pilsley v Riddings

Swanwick Hall v Darley Dale

Viceroy Restaurant Division 4S

Barton v Burton

Dunstall v Swarkestone

Lullington Park v Elvaston

Mickleover v Darley Abbey

Quarndon v Winshill

Ticknall v Etwall

CN Wright (Codnor) Butchers Division 5N

Ashover v Matlock

Belper Amateurs v Langley Mill Utd

Denby v Belper Meadows

Duffield v Codnor

Sandiacre Town v Selston Town

South Wingfield v Alfreton

Derbyshire Cricket Society Division 5S

Aston-on-Trent v Alrewas

Clifton v Trentside

Littleover Centurions v Lullington Park

Melbourne Town v Rolleston

Sawley & LE Park v Rolls Royce Leisure

Tutbury v Allestree

Geoff Cox Cars Division 6N

Clay Cross v Shipley Hall

Clowne Town v Breadsall

Cromford Meadows v Ashover

Eckington v Chesterfield Barbarians

Stainsby Hall v Staveley Welfare

West Hallam WR v Nutbrook

Engments Division 6S

Abbots Bromley v Littleover Centurions

Derby Congs v Mickleover

Ockbrook & Borrowash v Stanton Elks

Rosehill Meths v Castle Donington

Spondon v Wootton

Uttoxeter v Brailsford

JSF Stainless Ltd Division 7N

Butterley Utd v Sawley & LE Park

Darley Dale v Belper Amateurs

Kirk Langley v Cutthorpe

Marehay v Alfreton

Wingerworth S v Mugginton

Wirksworth & v Heanor Town

Brookside Press Division 7S

Darley Abbey v Rolleston

Hartshorne v Hilton

Quarndon v Barton

Walton-on-Trent v Elvaston

Winshill v Yoxall

Eaton’s Jewellers Division 8N

Allestree v Denby

Belper Meadows v Morton Colliery

Holmewood v Swanwick Hall

Little Eaton v Ockbrook & Borrowash

Riddings v Pilsley

Sawley & LE Park v Calow

Pope Machinery Division 8S

Ashbourne v Melbourne Town

Draycott & Hanbury v Washlands

Dunstall v Trentside

Etwall v Alvaston & Boulton

Kings Bromley v Spondon

Packington v Quarndon

John Wallis (Consultancy) Division 9N

Clay Cross v Nutbrook

Codnor v Awsworth

Duffield v West Hallam WR

Ilkeston Rutland v Ambergate

Mickleover v Wirksworth & Middleton

Marston’s Pedigree Division 9S

Burton v Rosehill Meths

Derby Congs v Uttoxeter

Lullington Park v Hartshorne

Swarkestone v Alrewas

Trentside v Brailsford

Marston’s Pedigree Division 10N

Brailsford v Breadsall

Darley Abbey v Kirk Langley

Eckington v Ashover

Selston Town v Butterley Utd

Stanton Elks v Cromford Meadows

Marston’s Pedigree Division 10S

Castle Donington Town v Ticknall

Elvaston v Ashbourne

Rolleston v Dunstall

Washlands v Hilton

Wootton v Clifton

Yoxall v Melbourne Town

Fixtures for Sunday, August 26

Bayley Cup Final (at Elvaston CC)

South Wingfield 1sts v Swarkestone 2nds

JSF Stainless Ltd Division 7N

Butterley Utd v Mugginton

Brookside Press Division 7S

Darley Abbey v Yoxall

Pope Machinery Division 8S

Ashbourne v Trentside

John Wallis (Consultancy) Division 9N

Matlock v Clowne Town

Marston’s Pedigree Division 9S

Alvaston & Boulton v Tutbury

Derby Congs v Brailsford

Marston’s Pedigree Division 10N

Selston Town v Eckington

Marston’s Pedigree Division 10S

Clifton v Dunstall

Fixtures for Monday, August 27

Marston’s Smooth Trophy Final (at Quarndon CC)

Alfreton 1sts v Matlock 1sts (11.30am)

Marston’s Pedigree Division 9S

Derby Congs v Alvaston & Boulton