Evo-Stik League statistically

CATCH up with all the forthcoming fixtures, table and results from the Evo-Stik Northern Premier League First Division South.

Fixtures

Tuesday, October 11

FA Trophy, Preliminary Round Replays

Sutton Coldfield Town v Rugby Town

Warrington Town v Sheffield FC

Saturday, October 15

First Division South

Brigg Town v BELPER TOWN

Carlton Town v Hucknall Town

Goole AFC v Loughborough Dynamo

Lincoln United v Coalville Town

New Mills v Romulus

Quorn v Ilkeston FC

Sheffield FC v Market Drayton Town

Stamford v Newcastle Town

Sutton Coldfield Tn v Rainworth MW

FA Cup, third qualifying round

Barrow Town v Rushall Olympic

Hinckley United v Leek Town

Kidsgrove Athletic v Long Buckby

Solihull Moors v Grantham Town

Monday, October 17

First Division South

Romulus v Newcastle Town

Tuesday, October 18

League Cup, second round

Brigg Town v Farsley FC

Goole AFC v Garforth Town

Lancaster City v Clitheroe

Quorn v Loughborough Dynamo

Sheffield FC v BELPER TOWN

Stamford v Coalville Town

Wednesday, October 19

League Cup, second round

Witton Albion v Kidsgrove Athletic

Table

(inc Saturday, October 8)

P W D L F A Pts

Ilkeston FC 13 9 0 4 32 14 27

Sheffield FC 12 8 1 3 23 14 25

Sutton Coldfield T 11 8 0 3 26 11 24

Stamford 11 7 1 3 20 16 22

Hucknall Town 11 6 3 2 15 10 21

Leek Town 11 5 4 2 15 13 19

Lincoln United 12 4 6 2 21 19 18

*Grantham Town 11 5 3 3 21 12 17

New Mills 11 4 5 2 18 14 17

Brigg Town 12 4 5 3 15 18 17

Goole AFC 13 5 2 6 23 28 17

Carlton Town 10 5 0 5 17 16 15

Coalville Town 11 4 2 5 20 20 14

BELPER TOWN 11 4 2 5 14 16 14

Loughboro’ Dyn. 9 3 3 3 17 14 12

Kidsgrove Athletic 9 2 5 2 18 18 11

Newcastle Town 11 3 2 6 16 22 11

Romulus 11 2 3 6 18 25 9

Rainworth MW 12 2 2 8 5 16 8

Shepshed Dynamo 12 2 2 8 15 28 8

Market Drayton T 12 1 5 6 14 28 8

Quorn 10 0 4 6 14 25 4

* = one point deducted

Results

Saturday, October 8

First Division South

Grantham Town 3, Goole 0 (202)

Leek Town 0, Ilkeston 1 (536)

FA Trophy, Preliminary Round

Barton Rovers 2, Shepshed Dyn. 1 (85)

Bedworth United 2,

Market Drayton Town 1 (150)

Brigg Town 2, Mossley 1 (96)

Carlton Town 4, Belper Town 5 (100)

Halesowen Town 0, Romulus 1 (277)

Kidsgrove A 2, Loughboro Dyn. 1 (154)

New Mills 2, Radcliffe Borough 3 (151)

Newcastle Town 1, Woodford U 0 (89)

Ossett Albion 1, Lincoln United 3 (82)

Quorn 0, Biggleswade Town 5 (132)

Rainworth MW 1, Hucknall T 2 (124)

Rugby Tn 1, Sutton Coldfield T 1 (210)

Sheffield 2, Warrington Town 2 (213)

Stamford 5, Coalville Town 4 (279)

Wednesday, October 5

First Division South

Hucknall Town 1, New Mills 0 (134)

Shepshed Dyn. 1, Grantham T 2 (159)

Tuesday, October 4

First Division South

Belper Town 2, Goole AFC 0 (147)

Lincoln United 1, Brigg Town 1 (115)

Market Drayton T 1, Leek T 1 (125)

Newcastle Town 0,

Sutton Coldfield T 1 (69)

Sheffield FC 2, Rainworth MW 0 (253)

FA Trophy, 2nd qual. round replays

Kidsgrove Ath 2, Boston United 0 (280)