MRA results and fixtures

Fixtures

Saturday, November 19

Division One

Derby R-R Leis Res v Holbrook St M Res

Rowsley ‘86 Res v Derbyshire Amateurs

Swanwick PR Res v Mickleover RBL Res

Division Two

Bargate Rovers Res v Ambergate

Chellaston Res v Newton

Hilton Harriers v Derby Royals Res

Little Eaton Res v Allenton Utd Res

Pastures Res v Wirksworth Town Res

Punjab Utd Res v Mackworth St Francis

Roe Farm v Melbourne Dynamo Res

DCFA Divisional Cup (South), 2nd round

Allenton United v Belper United Res

Bargate Rovers v Mickleover RBL

Chellaston v Woolley Moor United

Derby Royals v Little Eaton

Derby Singh Bros v Newhall United

Findern v Borrowash Victoria Res

Graham St Prims Res v Sandiacre Town

Holbrook Sports Res v Swanwick PR

Long Eaton Utd Res v Derby R-R Leisure

Punjab United v Holbrook St Michaels

Pastures v Newmount

Ripley Town v Melbourne Dynamo

Willington v Allestree

DCFA Divisional Cup (North), 2nd round

Glossop North End Res v Cromford

Tibshelf v Ashover

Wirksworth Town v Peak Dale

Youlgrave United v Matlock Sports

Tables (inc Saturday, November 12)

Premier Division P W D L F A Pts

Allenton United 18 14 2 2 67 18 44

Cromford 17 11 2 4 47 32 35

Rowsley ‘86 17 11 1 5 49 33 34

Derby Royals 15 8 5 2 38 18 29

Derby R-R Leisure 18 9 1 8 46 44 28

Melbourne Dyn. 14 8 3 3 47 23 27

Swanwick PR 16 8 1 7 42 34 25

Mickleover RBL 17 7 3 7 42 34 25

Wirksworth Town 14 8 0 6 25 22 24

Chellaston 16 6 4 6 35 35 22

Willington 17 6 3 8 29 36 21

Newmount 14 6 2 6 31 33 20

Matlock Sports 19 5 2 12 39 65 17

Holbrook St Mich 18 5 0 13 18 53 15

Ashover 16 1 0 15 19 65 3

Sandiacre Town 10 0 1 9 7 40 1

Division One

Allestree 12 9 1 2 39 15 28

Derby R-R L Res 12 8 2 2 29 14 26

Punjab United 11 7 3 1 37 15 24

Woolley Moor Utd 16 6 4 6 46 32 22

Tibshelf 10 6 2 2 26 14 20

Bargate Rovers 14 5 4 5 35 37 19

Rowsley ‘86 Res 13 6 0 7 32 27 18

Little Eaton 11 5 3 3 21 16 18

Ripley Town 15 5 2 8 30 34 17

Findern 13 4 4 5 25 26 16

Derby Singh Bros 12 5 1 6 23 25 16

Derbyshire Amats 13 5 1 7 24 33 16

Swanwick PR Res 12 4 2 6 19 33 14

Holbrook St M Res 12 4 2 6 15 29 14

Pastures 14 3 3 8 24 43 12

Mickleover RBL Res 12 1 2 9 9 41 5

Division Two

Allenton Utd Res 13 11 1 1 56 11 34

Wirksworth I’hoe 13 9 1 3 38 17 28

Melbourne D Res 12 9 0 3 40 17 27

Mackworth St Fr. 11 8 1 2 38 15 25

Newton 13 7 2 4 34 26 23

Ambergate 12 7 1 4 26 21 22

Wirksworth T Res 16 6 1 9 32 33 19

Chellaston Res 14 5 2 7 39 29 17

Little Eaton Res 8 5 1 2 21 12 16

Derby Royals Res 11 5 0 6 26 36 15

Pastures Res 12 4 2 6 24 44 14

Punjab Utd Res 14 3 3 8 20 44 12

Hilton Harriers 13 3 2 8 19 43 11

Bargate Rov. Res 12 2 2 8 22 37 8

Roe Farm 16 0 3 13 17 67 3

Results

Saturday, November 12

Premier Division, 2.30pm

Chellaston 1, Derby R-R Leisure 4

Cromford 4, Newmount 2

Derby Royals 2, Allenton United 2

Matlock Sports 2, Sandiacre Town 0

Melbourne Dynamo 4, Ashover 2

Mickleover RBL 6, Holbrook St Michaels 0

Rowsley ‘86 4, Swanwick Pentrich Road 3

Willington 1, Wirksworth Town 0

Division One

Allestree 5, Findern 2

Derby Singh Brothers 2, Little Eaton 2

Punjab United 5, Bargate Rovers 1

Ripley Town 4, Pastures 0

Tibshelf 3, Rowsley ‘86 Res 0

Woolley Moor United 2, Derbyshire Amats 3

Division Two

Melbourne Dyn. Res 6, Punjab Utd Res 0

Roe Farm 2, Ambergate 2

DCFA Junior Cup (South), second round

Chellaston Res v Swanwick PR Res, ppd

Gresley ‘A’ 2, Allenton United Res 3

Ilkeston Rutland 2, Holbrook St Mich. Res 0

Mackworth St Francis 2, Little Eaton Res 3

Newton 3, The Dart 2

Old Bemrosians 1, Derby R-R L Res 3 (aet)

Pastures Res 6, Bargate Rovers Res 1

DCFA Junior Cup (North), second round

Wirksworth Ivanhoe 5, Shirebrook R’g’rs 3

Wirksworth Tn Res 1, Wirksworth Albion 3